Europa Wiadomości

Władze Wielkiej Brytanii będą dofinansowywać sektor usług gastronomicznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjczycy, którzy w sierpniu zdecydują się zjeść poza domem, otrzymają na ten cel 50 proc. zniżki – taki rabat zapowiedział kanclerz skarbu Wielkiej Brytanii Rishi Sunak. Celem programu jest poprawa kondycji brytyjskiego sektora usług gastronomicznych.

Zasady rządowego programu „eat out to help out” pozwalają otrzymać do 10 funtów zniżki na osobę, jeśli zdecyduje się ona na zjedzenie posiłku „na mieście” od poniedziałku do środy. Zniżkę można wykorzystać nieograniczoną liczbę razy w uczestniczących w programie restauracjach, kawiarniach i pubach na terenie całej Wielkiej Brytanii – informuje BBC.

Zniżka nie dotyczy sprzedaży alkoholu.

Sunak powiedział, że plan ma na celu zachęcenie klientów do powrotu do restauracji, kawiarni i pubów oraz ochronę 1,8 mln miejsc pracy w sektorze gastronomicznym.

Puby i restauracje w Zjednoczonym Królestwie zostały ponownie otwarte w sobotę 4 lipca po ponad trzech miesiącach zamknięcia – podaje BBC.

Kanclerz zapowiedział również obniżkę stawki podatku VAT z 20 do 5 proc. na następne sześć miesięcy, do stycznia 2021 roku.

Obniżka podatku VAT dotyczyć ma usług w branży gastronomicznej, hotelarskiej i rozrywkowej (m.in. na bilety do kina czy zoo).

Czy naszym przedsiębiorcom też przydałoby się takie dofinansowanie?

Źródło: 300gospodarka.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!