Europa Polska Wiadomości

Niemiecka gazeta znów napisała o “polskich obozach koncetracyjnych”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu nczas.com niemiecki dziennik „Allgäuer Zeitung” na swoich stronach internetowych napisał o „polskim obozie koncentracyjnym”. Ambasada polska w Berlinie zażądała od redakcji szybkiego sprostowania tego fałszywego określenia – podała w sobotę Informacyjna Agencja Radiowa.

Według IAR gazeta, omawiając historię Enegelberta M., napisała, że był on jednym z ostatnich więźniów, któremu „w polskim obozie koncentracyjnym Auschwitz” wytatuowano obozowy numer na ramieniu.

Rzecznik prasowy polskiej ambasady w Berlinie Dariusz Pawłoś powiedział Polskiemu Radiu, że natychmiast do redakcji „Allgäuer Zeitung” w Kemtpen zostało wysłane pismo z żądaniem sprostowania.

„Sformułowania takie jak +polskie obozy koncentracyjne+, czy +polskie obozy zagłady+, czy też +obozy koncentracyjne w Polsce+ są nie tylko obraźliwe dla Polaków i polskich obywateli, którzy cierpieli i ginęli w tych obozach, ale również dla ich rodzin i całego polskiego społeczeństwa” – cytuje Pawłosia IAR.

Zaznacza, że rzecznik prasowy polskiej ambasady zapewnił, że ambasada Polski w Berlinie i polskie placówki konsularne zawsze będą interweniować w sytuacjach, gdy będzie fałszowana historia Polski i gdy będzie szkalowane dobre imię Polski i Polaków.

Czy ta fala kłamstw kiedyś się skończy?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!