Wiadomości

Wkrótce zakazane będzie publikowanie zdjęć w sieci m.in. z imprez sportowych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zgodnie z nowym prawem autorskim, które już niedługo może wejść w życie, zakazane będzie publikowanie zdjęć w sieci m.in. z imprez sportowych. Co za tym idzie, nie będzie można opublikować w mediach społecznościowych nawet popularnego selfie.

Zdecydowana większość ludzi nosi przy sobie na co dzień telefon komórkowy, który wykorzystuje m.in. do robienia zdjęć. Fotografie czy filmy trafiają później do mediów społecznościowych i można to robić bez ograniczeń.

Jednak już niedługo sytuacja może ulec zmianie. Dziennik „AS” informuje, że dzielenie się zdjęciami i filmami z meczów nie będzie już legalne.

– Unia Europejska bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa w internecie pod każdym względem. Teraz chce iść krok dalej z prawem autorskim, zakazując tworzenia wszelkich treści multimedialnych na stadionach. Co to oznacza? Zgodnie z artykułem 12a „tylko organizator wydarzenia sportowego będzie miał prawo nagrywać, publikować, reprodukować lub udostępniać filmy i zdjęcia z określonego wydarzenia” – podkreśla „AS”.

Za każde opublikowane zdjęcie czy film bez zgody organizatora imprezy grozić ma kara.

– Systemy kontroli treści będą usuwały lub anulowały w momencie przesyłania wszystkie zdjęcia z Instagrama, filmy z YouTube czy memy z Facebooka – wyjaśnia „AS”.

Głosowanie nad przyjęciem nowego prawa autorskiego odbędzie się 12 września.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!