Europa Polska Wiadomości

Wielka Brytania: Dwie Polki wyciągnęły z płonących samochodów ofiary wypadku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal o2.plrytyjczycy są zachwyceni postawą dwóch Polek, które rzuciły się na ratunek ofiarom wypadku. “Były takie odważne. Nie zawahały się nawet na widok płomieni” relacjonuje poruszony taksówkarz, który również pomagał rannym.

Dwie Polki były świadkami groźnego wypadku w Szkocji. Na A915 Standing Stane Road zderzyły się cztery samochody: ford Ka, mercedes, bmw i ford transit. Jeden z pojazdów momentalnie zaczął płonąć.

Kobiety i kierowca taksówki rzucili się na pomoc. Całą akcję zrelacjonował brytyjskim mediom mężczyzna, który zobaczył katastrofę na drodze. Wezwał pogotowie i straż pożarną, a potem pobiegł pomóc dwóm Polkom, które próbowały wyciągnąć z aut poszkodowanych.

Te polskie dziewczyny były takie odważne. Nawet kiedy zobaczyły ogień, nie zastanawiały się ani sekundy – wspomina taksówkarz.

We troje wynosili rannych na bezpieczną odległość. Najbardziej ucierpieli pasażerowie forda. Dwóch nastolatków miało połamane nogi, dlatego Polki i taksówkarz musieli ostrożnie przenieść ich z dala od samochodu. Poważne obrażenia odniosła też młoda kobieta, która według świadka miała złamane żebro – informuje “The Courier”.

Wszyscy byli już bezpieczni, kiedy przyjechało pogotowie. W sumie dwanaście osób uczestniczyło w wypadku, z czego dwie osoby nie potrzebowały pomocy lekarzy. Resztę przewieziono do najbliższego szpitala. Płonące auta ugasili strażacy. Przyczyny wypadku są na razie nie znane.

Brawo!!!

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!