Europa Islam Wiadomości Wiara

Wielka Brytania: Chrześcijanie szykują bojkot sieci sklepów Tesco w odpowiedzi na świąteczną reklamę promującą islam

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje brytyjska gazeta „Derby Telegraph” w reakcji na brytyjską reklamę sieci Tesco, w której przedstawiono muzułmańską rodzinę szykującą się do Bożego Narodzenia, część osób zapowiada bojkot konsumencki.

„Chrześcijańscy użytkownicy Twittera oświadczają, że nie będą już robić zakupów w Tesco z powodu jego reklamy bożonarodzeniowej, w które występuje muzułmańska rodzina” – czytamy na „Derby Telegraph”.

Osoby zapowiadający bojkot argumentują, że Boże Narodzenie to chrześcijańskie, a nie muzułmańskie święto. Część komentujących twierdzi ponadto, że Tesco psuje święta swoją „polityczną poprawnością”. Pod reklamą na YouTube pojawiają się zarzuty o propagowanie marksizmu kulturowego. Tam większość reakcji jest negatywna, co dobitnie pokazuje 8 tys. ocen.

Brytyjska sieć handlowa podkreśla, że reklamy mają promować różnorodność i odpiera zarzuty twierdząc, że każdy może włączyć się w świętowanie. Każdy jest mile widziany w Tesco w to Boże Narodzenie i jesteśmy dumni z tak wielu sposobów w jaki nasi klienci obchodzą świąteczny czas – tłumaczył rzecznik sieci handlowej.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!