Wiadomości

Wiceminister: Nie potwierdzamy zawartości rtęci w Odrze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Po przeanalizowaniu kilkudziesięciu próbek nie stwierdzono obecności metali ciężkich w Odrze – mówił podczas konferencji na temat zanieczyszczenia rzeki wiceszef MSWIA Maciej Wąsik. Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba dodał, że w jednym miejscu na Śląsku wykryto przekroczenie zawartości rtęci.

Wiceminister Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba nie potwierdził informacji Niemiec o wykryciu rtęci w Odrze w woj. zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. – Według naszej aparatury i próbek nie potwierdzamy zawartości rtęci. Czekamy na analizę toksykologiczną próbek czy też ryb przekazanych do specjalistycznego laboratorium. Lada dzień powinniśmy otrzymać informacje, jaka była przyczyny śnięcia tych ryb. Prosimy o nie rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji – dodał.

Wiceminister Ozdoba przyznał, że przekroczenie zawartości rtęci w rzece wykryto w jednym miejscu w woj. śląskim.– Weryfikujemy, na ile jest to związane bezpośrednio z sytuacją w Odrze – powiedział. Jak dodał, rząd jest w stałym kontakcie ze stroną niemiecką.

Czytaj też:

Wojewoda lubuski: Nie ma podwyższonego poziomu rtęci w Odrze. GIOŚ zwrócił się do Niemców w tej sprawie

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!