Wiadomości

Węgry mają nadzieję, że nagonka polityczna przeciw Polsce się powoli skończy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Węgry mają nadzieję, że nagonka polityczna przeciw Polsce się powoli skończy – oznajmił we wtorek sekretarz stanu ds. unijnych w Kancelarii Premiera Węgier Szabolcs Takacs po spotkaniu unijnych ministrów ds. europejskich w Luksemburgu.

Takacs powiedział węgierskim dziennikarzom, że Węgry mają nadzieję, iż Komisja Europejska będzie wreszcie honorować ustawodawstwo państw członkowskich opierające się na tradycjach i suwerenności.

Jak podkreślił, Polska zasługuje na szacunek, gdyż mimo unijnej procedury, której nie można uznać za uzasadnioną, polski rząd prowadzi z Komisją Europejską konstruktywny dialog i podejmuje działania po przeanalizowaniu jej rekomendacji.

Takacs zastrzegł, że Węgry nadal nie zgadzają się z procedurą wobec Polski i nie popierają tego, że KE zamiast rozwiązywać sprawę na zasadzie bilateralnej, kontynuuje postępowanie przeciw Polsce na szerokim forum publicznym, zwiększając w ten sposób presję polityczną na ten kraj. Za podejście perspektywiczne uznał jednak to, że wiceszef KE Frans Timmermans rozpoczął niedawno rzeczowe rozmowy z polskim rządem.

Węgierski sekretarz stanu podkreślił, że trzeba docenić otwartość Polski, gdyż w sprawach najmocniej kwestionowanych przez Komisję polski rząd zmodyfikował sporne ustawy.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!