Felietony

W totalitarnej rzeczywistości współczesnej Szwecji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Działalnością grupy uczniów ze szkoły w Umeå zajmie się policja i Szwedzka Służba Bezpieczeństwa (SĘPO), bowiem dopuścili się oni straszliwego przestępstwa polegającego na rozpowszechnianiu informacji o negatywnych skutkach imigracji, o czym informuje Fria Tider.

Chodzi o rozpowszechnianie informacji na temat rzeczywistych kosztów związanych z przyjmowaniem imigracntów, nadreprezentacji imigrantów w statystykach dotyczących sprawców brutalnych przestępstw czy przewagi nielegalnych imigrantów wśród osób korzystających z opieki społecznej. Wszystkie informacje rozpowszechniane przez uczniów miały odzwierciedlenie w ostatnich badaniach, przy czym w szczególności chodziło o badania dotyczące wzrostu populacji muzułmanów w Szwecji, przeprowadzone przez Pew Research Center.

Dyrektor Dragonskolan, Anna Sundelin, skontaktowała się z policją i SĘPO, jako że uznała ona, że akcja grupy uczniów była „okropna” i „rasistowska”.

– To absolutnie nie do pomyślenia, że mamy do czynienia z taką propagandą w naszej szkole – powiedziała odnosząc się do materiałów zawierających same fakty.

Jeden z zaangażowanych studentów powiedział w rozmowie Fria Tider:

– Nie zamierzaliśmy po prostu siedzieć spokojnie. wzruszać ramionami i nic nie robić, w sytuacji gdy Szwecja upada, dlatego zdecydowaliśmy się zrobić arkusz informacyjny o wpływie imigracji na nasze społeczeństwo. Dzięki temu mogliśmy poinformować, co się dzieje, innych uczniów.

– To bardzo niepokojące, że szkoła postanowiła skontaktować się z policją bezpieczeństwa, bo jacyś uczniowie rozpowszechnili ulotki zawierające fakty odpowiadające prawdzie – powiedział inny uczeń.

Dyrektor Sundelin oświadczyła, że szkoła ma „zero tolerancji” i że zarząd opublikował informacje o arkuszu informacyjnym w internecie, aby uczniowie i nauczyciele zgłaszali informację, jeśli pojawi się tego więcej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!