Świat Wiadomości

Według redaktora naczelnego WikiLeaks w niedługim czasie ludzkość zostanie pozbawiona wolności

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal sputniknews.com zdaniem redaktora naczelnego WikiLeaks Juliana Assange’a obecne pokolenie jest „ostatnim wolnym” na świecie, ponieważ wraz z rozwojem globalnej sieci dane każdej osoby będą znane strukturom państwowym.

Wyraził on tę opinię w wywiadzie, który został przekazany RT przez organizatorów Światowego Forum Danych Etycznych w Barcelonie. Podczas rozmowy w ambasadzie Ekwadoru w Wielkiej Brytanii internet był wyłączony.

Assange twierdzi, że w niedalekiej przyszłości wszyscy ludzie zostaną włączeni do globalnych baz danych rządów i agencji rządowych.— To pokolenie, które się teraz rodzi, jest ostatnim wolnym pokoleniem. Rodzicie się i, albo natychmiast, albo w ciągu roku, stajecie się znani na całym świecie — powiedział.

Jak dodał, „teraz dzieci powinny w pewnym sensie negocjować swoje relacje ze wszystkimi najważniejszymi mocarstwami światowymi”.

Jego zdaniem obecnie „jedynie garstka ludzi” może „decydować, gdzie będzie żyła i dokonywać wyborów”.

— Pachnie to nieco totalitaryzmem – ocenił.Assange powiedział też, że skala wrogich działań w cyberprzestrzeni wzrośnie dramatycznie, gdy sztuczna inteligencja nauczy się automatyzować ataki hakerów.

Wcześniej prawniczka Assange’a Jennifer Robinson w wywiadzie dla RT powiedziała, że redaktor naczelny WikiLeaks potrzebuje gwarancji, że nie zostanie ekstradowany do Stanów Zjednoczonych.

Zgadzacie się z taką wizją najbliższej przyszłości? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: sputniknews.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!