Europa Wiadomości

We Włoszech policja powołała specjalną grupą mającą odszukać sprawców ataku na polską parę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Wczoraj na plaży w turystycznej miejscowości Rimini grupa czterech imigrantów dokonała brutalnego ataku na polską parę.  26-letnia kobieta została zgwałcona, a jej mąż pobity.
Lokalna policja powołała specjalną grupę, zajmującą się tym przypadkiem. Z ofiarami napadu spotkał się w szpitalu przedstawiciel władz miasta, który zaoferował im wszelką pomoc i wsparcie – informuje agencja prasowa Ansa.

Dziennik “Corriere della Sera” pisze, że sprawcy mogą pochodzić z północnej Afryki.

Policja ma pewność co do tego, że to wyjątkowa brutalna grupa, która jak wszystko na to wskazuje, była pod wpływem narkotyków i alkoholu. Okazało się, że po napaści na turystów z Polski zaatakowała następnie także transseksualistę z Peru. Rannego porzucili przy drodze.

Dziennik “La Repubblica” podaje, że wycieczka Polaków, z którą przyjechała młoda para turystów, odjechała już do kraju.

Pobity mężczyzna został wypisany ze szpitala i złoży zeznania

Pozostała tam jego ranna żona, która jest w stanie szoku. Zgodnie z zasadami postępowania w przypadku gwałtu, kobieta otrzymuje także wsparcie psychologiczne.

Włoskie media przytaczają słowa szefa policji z Rimini Maurizio Improty, który powiedział o sprawcach napadu: “Działali z nieludzką przemocą”. – Mam nadzieję, że teraz ich spotka koszmar – dodał.

Źródło: polsatnews.pl

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!