Europa Wiadomości

Ojciec zabitego w zamachu w Barcelonie syna ściska się z muzułmańskim duchownym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Absurd goni absurd. Poniższa historia pokazuje, że Europa jaką znamy jest stracona. Otóż Javier Martinez, ojciec trzyletniego Xaviego – najmłodszej ofiary ataku terrorystycznego w Barcelonie, podczas uroczystości upamiętniającej ofiary zamachu uściskał obecnego na niej imama (muzułmańskiego duchownego) Drissa Salyma – informuje BBC.

W zamachu, do jakiego doszło w Barcelonie, gdzie dżihadyści powiązani z Daesh taranowali samochodem pieszych na deptaku La Rambla, zginęło 14 osób. Syn Javiera Martineza był najmłodszą z ofiar.

Rodzice przyjechali z Xavim do Barcelony, by odwiedzić członków rodziny.

W ataku zginął również wujek chłopca, a jego ciotka została ranna i do dziś przebywa w szpitalu.

Wiele wspólnot muzułmańskich w Hiszpanii potępiło atak przeprowadzony przez Daesh. Imam meczetu Abu-Barka w Madrycie oświadczył, że islam sprzeciwia się aktom terroru i odrzuca je. Dodał, że osoby przeprowadzające zamachy nie reprezentują islamu ani muzułmanów.

Według strony internetowej “El Periodico” Martinez w czasie uroczystości mówił, że cieszy się, iż znów widzi tłum na La Rambla. – Nie ma miejsca na strach – dodał.

Mówił również, że chciał uściskać muzułmanina, żeby pokazać wyznawcom tej religii, że nie mają powodów do obaw o swoje bezpieczeństwo.

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!