Wiadomości

We Francji w ciągu ostatnich 24 godzin prawie 500 zgonów z powodu zakażenia koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Coraz bardziej dramatyczne są doniesienia z Francji, gdzie w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu zarażenia koronawirusem zmarło 499 osób, w wyniku czego łączna liczba zgonów tym spowodowanych wzrosła do 3.523. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, to już 52.128.

Łączna liczba hospitalizowanych osób wynosi obecnie blisko 22.800, co oznacza wzrost o 1.749 od poniedziałku. Odnotowano duży wzrost liczby ciężkich przypadków na oddziałach intensywnej terapii – od wczoraj to 457 pacjentów, a w sumie – 5.564 pacjentów. 24% pacjentów ma mniej niż 60 lat. Dotychczas wyzdrowiało 7.927 osób.

Rekordową liczbę zgonów z powodu koronawirusa – 381 w ciągu doby – zanotowano w Wielkiej Brytanii, wskutek czego łączny bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł do 1789 – podało we wtorek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

W ciągu ostatniej dobry zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 867 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarły kolejne 94 osoby – podały belgijskie władze. Wśród ofiar śmiertelnych jest 12-latka, co – jak podkreślają władze – jest niezwykle rzadkim przypadkiem.

Do 373 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Szwajcarii, w ciągu ostatniej doby przybyło ich 78 – poinformował we wtorek federalny urząd zdrowia (BAG). Od poniedziałku wykryto 601 nowych zakażeń koronawirusem, w sumie odnotowano ich już 16 176.

Najgorzej jest jednak we Włoszech, we Francji i w Hiszpanii – w tym ostatnim 849 osób zmarło w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa – poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. To największa taka liczba od początku pandemii w tym kraju.

Kolejny tragiczny rekord zgonów spowodowanych koronawirusem w Hiszpanii

Znów wzrosła liczba zgonów z powodu zarażenia koronawirusem we Włoszech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!