Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: Dziś ponad 250 nowych zakażeń koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. otwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w swoim trzecim z dzisiejszych komunikatów.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie – podano w komunikacie.

– W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2311/33 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy w podsumowaniu.

W poprzednim komunikacie poinformowano o 83 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

Poinformowano zarazem o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

W porannym komunikacie poinformowano o 77 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego.

W ciągu wczorajszego dnia liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła o 193. Zmarło wczoraj dziewięć osób zarazonych koronawirusem. Łącznie więc w Polsce zmarło 31 osób zarażonych koronawirusem, a liczba zakażeń wzrosła do wczoraj do 2.055.

Ministerstwo Zdrowia: Dziś zmarło dziewięć osób. Już ponad dwa tysiące zakażeń i 31 zgonów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!