Wiadomości

Znów wzrosła liczba zgonów z powodu zarażenia koronawirusem we Włoszech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu ostatnich 24 godzin we Włoszech odnotowano 4.053 nowe zakażenia koronawirusem i 837 zgonów spowodowanych przez zakażenie koronawirusem. Liczba potwierdzonych zakażeń wzrosła tam wynosi- 105.792. Ilość osób, które zmarły z powodu zarażenia koronawirusem, wzrosła z kolei do 12.428.

Przypomnijmy, że cztery dni temu zmarło tam z powodu zarażenia koronawirusem 919 osób, przy czym była to najwyższa liczba zgonów w ciągu jednej doby. Trzy dni temu liczba ta była mniejsza i wynosiła 889 osób, a przedwczoraj jeszcze mniejsza – 756. Wydawało się, że pojawiła się tendencja spadkowa. Niestety, wczoraj znów mieliśmy wzrost w stosunku do dnia przedwczorajszego (812), a dziś ponownie zanotowano przyrost zgonów.

Natomiast o ile w szczytowym okresie w ciągu doby odnotowywano po osiem tysięcy nowych zakażeń, przedwczoraj było to siedem tysięcy, a wczoraj cztery tysiące. Dziś mamy podobną liczbę nowych zakażeń jak wczoraj.

Rekordową liczbę zgonów z powodu koronawirusa – 381 w ciągu doby – zanotowano w Wielkiej Brytanii, wskutek czego łączny bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł do 1789 – podało we wtorek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

W ciągu ostatniej dobry zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 867 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarły kolejne 94 osoby – podały belgijskie władze. Wśród ofiar śmiertelnych jest 12-latka, co – jak podkreślają władze – jest niezwykle rzadkim przypadkiem.

Do 373 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Szwajcarii, w ciągu ostatniej doby przybyło ich 78 – poinformował we wtorek federalny urząd zdrowia (BAG). Od poniedziałku wykryto 601 nowych zakażeń koronawirusem, w sumie odnotowano ich już 16 176.

Najgorzej jest jednak, poza Włochami, we Francji i w Hiszpanii – w tym ostatnim 849 osób zmarło w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa – poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. To największa taka liczba od początku pandemii w tym kraju.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!