Wiadomości

W Warszawie zatrzymano egipskiego fałszerza dokumentów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek (21 stycznia) na terenie Warszawy funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Egiptu. Jeden z nich usłyszał zarzuty wielokrotnego fałszowania dokumentów. Trwają ustalenia, jaką rolę w nielegalnym procederze pełnił drugi cudzoziemiec.

Zatrzymani Egipcjanie to 33 i 47–letni mężczyźni. Pierwszy z nich podejrzany jest o fałszowanie dokumentów pobytowych oraz innych dokumentów uzupełniających, potrzebnych do zalegalizowania pobytu cudzoziemców w naszym kraju. Drugi z zatrzymanych przebywał w Polsce nielegalnie. Egipcjanin nie posiadał żadnego dokumentu uprawniającego go do wjazdu i pobytu na terytorium RP, co więcej – jego dane figurowały w systemie jako osoby niepożądanej w naszym kraju. Ponadto cudzoziemiec nie opuścił dobrowolnie Polski w terminie określonym w decyzji zobowiązującej go do powrotu, wydanej pół roku wcześniej. Funkcjonariusze SG ustalają rolę 47-letniego Egipcjanina w fałszowaniu dokumentów. Trwają czynności administracyjne zmierzające do wydalenia obywatela Egiptu z terytorium RP.

Przeszukano mieszkanie zajmowane przez 33-letniego mężczyznę. Tam funkcjonariusze znaleźli trzy sfałszowane polskie karty pobytu, wszystkie o jednakowym numerze i serii wystawione na dane jednej i tej samej osoby, drukarki służące do drukowania i personalizowania kart formatu ID tj. dowodów tożsamości, kart lojalnościowych, kart pobytu, kart bankomatowych oraz kilka cudzych paszportów, które prawdopodobnie mogły być wykorzystywane do kolejnych fałszerstw.

33–letni Egipcjanin usłyszał zarzuty wielokrotnego fałszowania dokumentów (art. 270 § 1 kk). Wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!