Polska Wiadomości

W Warszawie ruszył ekoterror strefy czystego transportu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od 1 lipca strażnicy miejscy pouczyli już 44 kierowców, którzy wjechali do tzw. Strefy Czystego Transportu nieuprawnionym autem. Wkrótce na kierowców czekają z tego tytułu wysokie mandaty. Celem zielonych komunistów Rafała Trzaskowskiego jest walka z pojazdami spalinowymi.

W Warszawie ruszył ekoterror tzw. strefy czystego transportu. Jak przekazał st. insp. Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej, kontrole prowadzone są przez wspólne patrole strażników miejskich i pracowników ZDM. Ci ostatni odpowiadają za rozstawienie sprzętu, czyli kamer podłączonych do komputera mającego dostęp do bazy CEPiK.

– System widzi, które samochody są dopuszczone do ruchu w strefie czystego transportu. Te wyświetlają się na zielono. Samochody, które nie powinny wjeżdżać do SCT, wyświetlają się na czerwono – stwierdził Jabraszko.

Od 1 lipca w stolicy obowiązuje tzw. Strefa Czystego Transportu (SCT). Obejmuje ona większość Śródmieścia i fragmenty otaczających je dzielnic. Do strefy nie wjadą pojazdy z silnikiem benzynowym (w tym LPG) starsze niż 27 lat lub niespełniających normy euro 2 i pojazdy z silnikiem Diesla (w tym LPG) starsze niż 19 lat lub niespełniające normy euro 4.

Stołeczny ratusz przekazał, że wymagania stawiane samochodom będą systematycznie zaostrzane co dwa lata. Począwszy od 2026 roku, pojazdy będą musiały podlegać następującym wymogom: pojazd z silnikiem benzynowym (w tym LPG) będzie musiał spełniać normę euro 3 lub być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2000 r. (tj. maksymalny wiek pojazdu w roku wdrożenia – 26 lat), a pojazd z silnikiem Diesla (w tym LPG) będzie musiał spełniać normę przynajmniej euro 5 lub być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2009 r. (tj. maksymalny wiek pojazdu w roku wdrożenia – 17 lat).

Na stronie ZDM jest zakładka „Sprawdź swój pojazd”. Można tam sprawdzić, czy nasz pojazd ma prawo wjechać do strefy.

Polecamy również: Facebook cenzuruje prawdę o niemieckich zbrodniach na Polakach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!