Europa Wiadomości

AfD tworzy nową frakcję w europarlamencie. Wykluczono Grzegorza Brauna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Die Welt, niemiecka partia Alternative für Deutschland próbuje powołać nową frakcję w Parlamencie Europejskim. zaproszono do niej trzech z sześciu europosłów Konfederacji.

Według informacji dziennikarzy “Die Welt” w skład nowej grupy parlamentarnej tworzonej przez AfD ma wejść 28 europosłów z dziewięciu krajów. Połowa z nich ma pochodzić z samej AfD, a liderem frakcji ma zostać jej eurodeputowany Rene Aust. Zaproponowana nazwa grupy to “Europa Suwerennych Narodów” (ESN).

Dziennik poinformował też, że AfD zaprosiła do współpracy inne eurosceptyczne partie: Reconquete z Francji, Konfederację z Polski, Odrodzenie z Bułgarii, Se Acabó La Fiesta z Hiszpanii, Wolność i Demokracja Bezpośrednia z Czech, Hnutie Republika ze Słowacji, Ruch Nasza Ojczyzna z Węgier oraz Związek Narodu i Sprawiedliwości z Litwy.

“Die Welt” zwraca uwagę, że do utworzenia grupy Europa Suwerennych Narodów AfD zaprosiła trzech z sześciu europosłów polskiej Konfederacji i jednego z dwóch eurodeputowanych słowackiej Hnutie Republika.

“AfD postawiła warunek, że nie będzie współpracować z polskim posłem Grzegorzem Braunem i słowackim posłem Milanem Mazurkiem” – czytamy w dzienniku. Powodem mają być ich wypowiedzi na temat Żydów. Z kolei polscy i francuscy mieli zażądać wykluczenia z frakcji kandydata AfD Maksymilian Kraha w związku z wypowiedziami polityka na temat SS.

NASZ KOMENTARZ: Jeśli tworzenie nowej grupy zaczyna się od polit-poprawnego wyliczania kto coś powiedział albo nie powiedział na temat Żydów, bądźmy pewni, że z tej grupy nie wyjdzie żaden przełom w sprawie Europy.

Polecamy również: Facebook cenzuruje prawdę o niemieckich zbrodniach na Polakach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!