Europa Historia Wiadomości

Facebook cenzuruje prawdę o niemieckich zbrodniach na Polakach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według standardów Facebooka, nie wolno pisać o zbrodniach niemieckich z czasów II wojny światowej. 20 czerwca został usunięty post profilu “British Poles” informujący, że obóz w Auschwitz założyli Niemcy, a nie mityczni “naziści”. Teraz usunięto kolejny post – o Tadeuszu Boy-Żeleńskim i lwowskich profesorach zamordowanych w nocy 4 lipca 1941 przez Niemców z oddziału Einsatzkommando Eberharda Schöngartha.

Facebook cenzuruje niemieckie zbrodnie na Polakach. Chodzi o zbrodnię dokonaną w 1941 roku na 21 lwowskich profesorach i ich rodzinach, na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie. W trakcie egzekucji zginęły nie tylko osoby z lwowskiego środowiska naukowego, ale też lekarz, krytyk literacki, tłumacz literatury francuskiej, sumienie narodu polskiego – Tadeusz Boy Żeleński. Właśnie ta publikacja Tadeusz Boy-Żeleński – wspomnienie została usunięta przez Facebooka.

Do artykułu, profil “Btitish Poles” dodał krótki opis o następującej treści: „W nocy z 3 na 4 lipca 1941 roku Niemcy dokonali na Wzgórzach Wuleckich mordu profesorów lwowskich uczelni. Wśród nich był Tadeusz Żeleński (Boy). Nie ma przesady w stwierdzeniu, że rozstrzelanie Tadeusza Żeleńskiego można nazwać symbolicznym mordem na kulturze polskiej.”

Po pewnym czasie administrator otrzymał wiadomość informującą, że post został usunięty, gdyż ma rzekomo naruszać standardy platformy społecznościowej i wprowadzać czytelników w błąd.

To nie pierwszy tego typu przykład. Niedawno usunięto jeden z komentarzy pod kłamliwym wpisem, w którym nazwano słynną ofiarę Auschwitz, Czesławę Kwokę, żydowską dziewczynką, a sam obóz – równie kłamliwie – powstałym w celu zabijania Żydów.

facebook

NASZ KOMENTARZ: Jak widzimy, według nowych, europejskich standardów, nie wolno pisać o zbrodniach niemieckich na Polakach. Oczywiście nie wiemy, jaki jest w tym cel Facebooka. Nie wiemy, lecz domyślamy się.

Polecamy również: Ukraina z Rosją przeciwko Polsce? Ekspert nie ma złudzeń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!