Wiadomości

W USA w ciągu ostatniej doby zmarło 1,4 tys. osób zarażonych koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

1442 osoby zmarły w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa w ciągu minionej doby – wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. To czwarty dzień z rzędu w USA z dziennym bilansem ofiar śmiertelnych wyższym niż 1,2 tys.

Tym samym od początku epidemii w USA na Covid-19 zmarło już 153 268 osób. To najwyższa liczba wśród wszystkich krajów świata. Druga Brazylia ma ponad 92 tys. zgonów.

W piątek w USA zdiagnozowano blisko 70 tys. przypadków koronawirusa; suma testów z pozytywnym wynikiem przekroczyła 4,5 mln.

Szczególnie niepokojąca sytuacja epidemiologiczna panuje na Florydzie, gdzie w piątek zarejestrowano 257 zgony z powodu koronawirusa. To najwyższy dzienny bilans w tym popularnym wśród turystów stanie.

Podczas piątkowych zeznań przed Kongresem główny epidemiolog kraju doktor Anthony Fauci wyraził nadzieję, że szczepionka będzie dostępna jeszcze przed końcem 2020 roku.

– Nigdy nie ma gwarancji, że otrzymasz bezpieczną i skuteczną szczepionkę, ale biorąc pod uwagę wszystko, co widzimy w danych dotyczących zwierząt, a także wczesnych danych dotyczących ludzi, jesteśmy ostrożnie optymistyczni, że będziemy mieć szczepionkę do końca tego roku – powiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!