Świat Wiadomości

W USA sąd przyznał białemu mężczyźnie odszkodowanie w wysokości 10 mln usd za utratę pracy z powodu swojej rasy oraz płci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal nczas.com sąd w USA przyznał 10 mln $ odszkodowania białemu mężczyźnie, który stracił pracę, a jego miejsce zajęły dwie kobiety, w tym jedna czarnoskóra.

Novant Health, firma zarządzająca 15 szpitalami oraz setkami przychodni zdrowia w Karolinie Północnej, twierdzi, że p.David Duvall został zwolniony, bo jego przełożeni nie mieli zaufania do niego jako lidera, a nie z powodu rasy czy płci, jednak on sam twierdzi, że informując go o zwolnieniu, jego przełożeni podkreślili, że nie ma to związku z tym, jak wykonywał swoją pracę, i że sumiennie realizował swoje obowiązki.

On oraz inni biali mężczyźni zostali zwolnieni, bo pracodawca wszelkimi sposobami realizował założenia rasowej i płciowej dywersyfikacji w pracy, by móc pochwalić się wynikami w tym zakresie, ale w jego przypadku doszło do złamania Civil Rights Act z 1964 roku, który zabrania dyskryminacji z powodu rasy, koloru skóry, religii, płci oraz pochodzenia.

Sąd federalny w Karolinie Północnej zgodził się z p.Duvallem, że rasa i płeć były czynnikami motywującymi jego zwolnienie, a Novant Health nie udowodnił wystarczająco, iż został zwolniony z innych powodów.

Pozew p.Duvalla pokazuje, że jeżeli polityka dywersyfikacji w miejscu pracy wprowadzana jest nieprawidłowo, prowadzi do dyskryminacji innych grup na rzecz promowaniamniejszości demograficznych.

I bardzo dobrze!

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!