Świat Wiadomości

W USA powstałą książka dla dzieci przedstawiająca św. Mikołaja jako… czarnego homoseksualistę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Mąż Mikołaja” to tytuł najnowszej książki dla dzieci w USA. Jej autorem jest Daniel Kibblesmith. Opisuje przygody czarnego św. Mikołaja oraz jego męża, którzy zamieszkują biegun północny. Zdaniem twórcy, książka ma stanowić dowód, że Święta należą do wszystkich i każdy może je postrzegać na swój sposób.

O wydaniu książki poinformowała telewizja CNN. Według wydawcy jest przeznaczona dla dzieci w wieku od czterech lat w górę.

Napis na książce głosi: jak przypomina nam ta czarująca książka, Święty Mikołaj może przybrać różne kształty, kolory i rozmiary.

Twórca uważa, że książka ma celowo prowokacyjny charakter. W ten sposób autor chce włączyć się w coroczną dyskusję na temat Świąt oraz chrześcijańskiej tradycji, z której się wywodzą.

W czasie wywiadu dla mediów przyznał, że czarny św. Mikołaj nie jest najważniejszym elementem całego pomysłu. Kibblesmith chciał w ten sposób pokazać, że każda rodzinna widzi i przeżywa świąteczny czas na swój sposób.

Różnorodność powinna być jego zdaniem tolerowana. Świąt nie może zawłaszczać. O taką praktykę autor oskarżył konserwatywną część społeczeństwa. Jego zdaniem ludzie ci, nie dostrzegają różnorodności kraju i nowych tradycji.

Według gazety „Chicago Tribune” książka jest prawdziwą i poruszającą historią, która zadowoli każdego entuzjastę opowieści o św. Mikołaju.

Pojawienie się książki wzbudziło duże kontrowersje, a sam autor otrzymał wiele słów krytyki.

Źródło: wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!