Polska Świat Wiadomości

W USA polska firma CD Project Red została pozwana za nową grę Cyberpunk 2077

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kancelarie wezwały inwestorów, którzy kupili akcje CD Projektu między 16 stycznia a 17 grudnia 2020 roku, do zgłaszania się do nich do 22 lutego. O pozwach informują amerykańskie serwisy Bloomberg i Gizmodo.

Rosen Law Firm określiła grę jako w praktyce niegrywalną na konsolach Playstation 4 i Xbox One oraz wskazała na „nienormalną liczbę błędów”, co zmusiło nawet Sony do czasowego wycofania produktu CD Projektu z PlayStation Store i umożliwienie zwrotu gry przez wszystkich zainteresowanych. Tymczasem – jak wskazuje kancelaria – firma informowała wcześniej o gotowości gry na wszystkich platformach.

Wkrótce mogą się pojawić kolejne pozwy. Kilka dni temu portal Yahoo Finance informował, że nowojorska kancelaria Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP wezwała do zgłaszania roszczeń akcjonariuszy CD Projektu w USA.

Kancelarie podnoszą, że doszło do zawyżenia ceny akcji, które po ujawnieniu problemów z konsolami zaczęły gwałtownie tracić na wartości. W porównaniu do szczytu 4 grudnia kurs akcji spadł 42 proc.

Premiera gry była dwukrotnie przesuwana zanim zadebiutowała 10 grudnia. CD Projekt poinformował, że do 20 grudnia sprzedał ponad 13 milionów sztuk Cyberpunka

Co wy na to?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!