Polska Wiadomości

Marta Lempart jest krytykowana za nieujawnienie faktu, iż zakaziła się koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal tvp.info większość badanych uważa, że Marta Lempart powinna poinformować opinię publiczną o tym, że zakaziła się koronawirusem – wynika z sondażu pracowni Social Changes. Połowa ankietowanych w ogóle nie słyszała o tym fakcie.

Badanie zostało przeprowadzono na zlecenie portalu wpolityce.pl. Uczestnikom ankiety zadano następujące pytanie: „Czy według Pani/Pana Marta Lempart jako liderka protestów związanych z tzw. Strajkiem Kobiet powinna poinformować opinię publiczną, że jest zarażona koronawirusem?”.

O tym, że Lempart powinna poinformować o zakażeniu, uważa 67 proc. badanych. Przeciwnego zdania było 13 proc. 20 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

W badaniu uwzględniono też preferencje wyborcze uczestników. I tak wyborcy Zjednoczonej Prawicy w 87 proc. uważają, że Lempart powinna przekazać informację o zarażeniu. Podobnego zdania jest 66 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej.

O zakażeniu liderki strajków słyszało 51 proc. ankietowanych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1096 osób w dniach od 18 do 21 grudnia 2020 roku.

Jako pierwsza informację o zakażeniu Lempart podała TVP Info. Lempart dopiero po tej informacji potwierdziła ją publicznie.

Co wy na to?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!