Wiadomości

W ubiegłym roku na całym świecie pozbawiono życia ponad 42 mln 300 tys. nienarodzonych dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W minionym 2019 roku tzw. aborcja była najczęstszą przyczyną śmierci – wynika z cyklicznych raportów niezależnej witryny Worldometers. Na całym świecie pozbawiono życia ponad 42 mln 300 tys. nienarodzonych dzieci.

Worldometers gromadzi dane pochodzące od rządów oraz innych renomowanych organizacji, a następnie opracowuje je wraz z szacunkami i prognozami na przyszłość. Zgonów spowodowanych sztucznymi poronieniami nie uwzględnia wśród statystyk przyczyn śmierci, lecz w odrębnych zestawieniach. Porównując te informacje widzimy, że tzw. aborcja traktowana jako „zabieg medyczny” znacznie przewyższa liczebnie pozostałe przyczyny zgonów.

Przy wspomnianych 42,3 milionach zabitych dzieci poczętych, pozostałe powody utraty życia „pozostają daleko w tyle”. W 2019 roku 8,2 miliona osób zmarło bowiem na raka, 13 milionów na inne choroby, 5 milionów wskutek palenia papierosów, a 1,7 miliona na HIV/AIDS.

W Stanach Zjednoczonych aborcyjny przemysł śmierci pochłania co roku niemal milion istnień. Od czasu wyroku w precedensowym procesie Roe przeciwko Wade w 1973 roku, Amerykanie pozbawili życia 61 milionów nienarodzonych.

Portal Life News pisze, że w styczniu obrońcy dzieci poczętych – jak co roku -zgromadzą się na Marszu dla Życia w Waszyngt

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!