Wiadomości

W Szkocji gwałciciele, którzy deklarują się jako kobiety, są uznawani za… kobiety

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podejrzani i skazani gwałciciele mogą identyfikować się jako kobiety – ujawniła szkocka policja po otrzymaniu prośby o udzielenie informacji w tej sprawie od feministycznego think tanku.

Szkocka policja stwierdziła, że jeśli skazanym lub podejrzanym o gwałt jest „mężczyzna, który sam identyfikuje się jako kobieta, powinien zostać zarejestrowany jako kobieta w odpowiednich systemach policyjnych”.

Detektyw superintendent Fil Capaldi powiedział w The Sunday Times: „Identyfikacja płci / gender osób, które mają kontakt z policją, jest oparta o to, jak się identyfikują lub jak deklarują, co jest zgodne z wartościami formacji”. Poza ssytuacjami szczególnymi, „szkocka policja nie wymaga żadnych dokumentów ani zaświadczeń jako dowodu płci biologicznej lub tożsamości płciowej innych niż oświadczenie danej osoby”.

Dr Kath Murray z feministycznego think tanku Murray Blackburn Mackenzie była wyraźnie niezadowolona ze stanowiska policji. Powiedziała ona, że ​​rejestrowanie faktycznej płci gwałcicieli jest ważne z punktu widzenia możliwości prowadzenia dokładnych statystyk, ponieważ wpływa na politykę rządu.

„Rejestrowanie i przedstawianie brutalnych i seksualnych przestępstw popełnianych przez mężczyznę jako „kobiety” zniekształca nasze rozumienie problemu przemocy seksualnej dokonywanej przez kobiety i mężczyzn” – powiedział dr Murray.

„To fałszuje obraz, czy zmiany wykazywane w statystykach wynikają z rzeczywistych zmian, czy tylko ze zmiany sposobu w rejestracji. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do kształtowania polityki i realizacji projektów w oparciu o fałszywe przesłanki” – dodała.

Problemy związane z zezwalaniem przestępcom seksualnym płci męskiej na identyfikowanie się jako kobiety ujawniono też w innych miejscach w Wielkiej Brytanii. Doszło nawet do tego, że niektórzy osadzeni zostali przeniesieni do więzień dla kobiet, gdzie nadal dopuszczali się napaści seksualnych na osadzonych tam kobietach.

Więcej:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!