Wiadomości

Ojciec Knabit” Jesteśmy świadkami wielkiego ataku na Kościół

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jesteśmy świadkami wielkiego ataku na Kościół, na jego wartości, na świątynie, na ludzi świeckich i duchownych. Wirus jest jeszcze jednym pretekstem, by w trosce o zdrowie społeczeństwa oddalić ludzi od Kościoła i od praktyk religijnych – uważa ojciec Leon Knabit.

W najnowszym wpisie na swoim blogu znany benedyktyn pochyla się nad sytuacją Kościoła w okresie epidemii koronawirusa. Przypomnijmy, że w wielu krajach od ponad roku obowiązują ograniczenia dotyczące uczestnictwa we Mszy świętej. Było tak już dwukrotnie podczas świąt Wielkiej Nocy i raz w czasie świąt Bożego Narodzenia.

„Mimo, iż w tym trudnym roku jakoś się odnajdujemy, stawiamy sobie pytanie, jak długo to potrwa i co będzie dalej?” – zaczął ojciec Leon Knabit. Duchowny wskazuje, że należy na to popatrzeć z szerszej perspektywy.

„[…] jesteśmy świadkami wielkiego ataku na Kościół, na jego wartości, na świątynie, na ludzi świeckich i duchownych” – podkreślił i dodał, że „wirus jest jeszcze jednym pretekstem, by w trosce o zdrowie społeczeństwa oddalić ludzi od Kościoła i od praktyk religijnych”.

Zdaniem ojca Knabita, nawet jeśli pandemia ustanie, nie zmniejszy się potop fałszywych informacji oraz działań gospodarczych, przez które znów jedni się będą bogacili, a inni ledwie będą wiązać koniec z końcem.

„Nie zanosi się na to, by możni tego świata zaczęli działać kierując się prawdą i miłością bliźniego” – uważa duchowny.

„Naszą siłą i nadzieją jest Chrystus, który powiedział, ‘Ja jestem Prawdą’ i ‘Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili’. I tego się trzymamy” – zakończył.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!