Polska Wiadomości

W Sochaczewie odkryto nielegalne składowisko odpadów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal regiony.tvp.pl policjanci z Sochaczewa wraz z inspektorami oraz strażakami weszli w ubiegłym tygodniu na posesję w Jasieńcu, gdzie według ustaleń miało znajdować się nielegalne składowisko odpadów.
Na miejscu zatrzymano właścicieli posesji, 50-letnią kobietę i jej 27-letniego syna, który wszedł na dach budynku i uciekł, lecz został zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez policjantów.

W dwóch magazynowych halach i na świeżym powietrzu znaleziono ponad 1800 palet na których stały mausery o pojemności 1000 litrów oraz czteropaki 200 litrowych beczek wypełnionych nieznaną substancją. Pojemniki znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie domów mieszkalnych i sadu. Zabezpieczono około 1,5 mln litrów odpadów.

Z wstępnych badań wynika, że w pobranych przez inspektorów ochrony środowiska i straż pożarną próbkach, znajdują się substancje łatwopalne i toksyczne. Pojemniki były przechowywane w nieodpowiednich warunkach.

W trakcie działań na miejscu znalezienia niebezpiecznych odpadów chemicznych, policjanci wykonywali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Powołano też zespół biegłych z zakresu nauk chemicznych, którzy określą dokładny skład zabezpieczonych substancji.

W wyniku bardzo intensywnej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Płocku udało się ustalić kolejne składowiska odpadów. Do sprawy zatrzymano kilkanaście osób, które podejrzane są o m.in. o transportowanie, przyjmowanie i składowanie niebezpiecznych odpadów chemicznych w niewłaściwych warunkach i w taki sposób, że mogło to stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, wpływać istotnie na obniżenie jakości wody, powietrza, ziemi lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym i zwierzęcym.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec 9 podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Policjanci i prokuratorzy cały czas pracują nad ustalaniem kolejnych składowisk niebezpiecznych odpadów i zatrzymaniem osób, które brały udział w przestępczym procederze.

Co o tym myślicie?

Źródło: regiony.tvp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!