Gospodarka Polska Wiadomości

CD Projekt ma zamiar zakupić obligacje Skarbu Państwa warte 300 milionów złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal businessinsider.com.pl CD Projekt ogłosił, że w ramach inwestycji chce przeznaczyć do 300 milionów złotych na obligacje Skarbu Państwa oraz trzech innych państw. Pieniądze mają pochodzić z nadwyżek gotówkowych spółki.

  • CD Projekt chce kupić obligacje w ciągu najbliższych trzech miesięcy
  • Na papiery Skarbu Państwa spółka ma przeznaczyć do 150 mln zł
  • Za pozostałą kwotę CDP chce kupić obligacje m.in. Niemiec i USA

CD Projekt w swoim komunikacie poinformował, że w ramach inwestycji chce kupić obligacje Polski za maksymalnie 150 mln zł z łącznie 300 mln zł przeznaczonych na inwestycję w obligacje.

Pozostałe 150 mln zł spółka ma przeznaczyć na obligacje Niemiec, USA i Szwajcarii.Jak wyjaśniono w komunikacie:

Nabywanie obligacji następować będzie w okresie najbliższych 3 miesięcy a okres ich wykupu będzie nie dłuższy niż 3 lata lub w przypadku wybranych obligacji amerykańskich do 5 lat.

Jednocześnie Zarząd podjął decyzję o ograniczeniu ryzyka kursowego związanego z obligacjami zagranicznymi poprzez zawarcie, w ramach dostępnych limitów skarbowych w instytucjach finansowych współpracujących ze Spółką, symetrycznych transakcji zakupu instrumentów pochodnych, w szczególności kontraktów sprzedaży waluty typu forward.

Na koniec 2019 r. CD Projekt miał ponad 482 mln zł gotówki, jak podano w kwietniu przy okazji prezentacji rekordowych wyników. W październiku 2019 r. spółka kupiła nieruchomość, w której od 20 lat posiada biuro.

Co wy na to?

Źródło: businessinsider.com.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!