Polska Wiadomości

W Ostrołęce zrezygnowano z wyświetlania obrazoburczego “Kleru”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl, w miejskim kinie Jantar w Ostrołęce nie będzie można zobaczyć nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler”. Wszystko wskazuje na to, że decyzję o braku akceptacji dla wyświetlania ekranizacji wydało kierownictwo miejskiego ośrodka kultury, który jest nadzorowany przez władze miejskie.

Portal moja-ostroleka.pl informuje, że w lokalnym kinie Jantar nie będzie można zobaczyć filmu „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Film w krzywym zwierciadle przedstawia obraz Kościoła oraz księży, którzy są pogrążeni w problemach alkoholowych i nadużyciach seksualnych. Film pokazuje fałszywą wizję kapłaństwa jako sposobu na łatwe i przyjemne życie w zakłamaniu. Ekranizacja wywołała falę krytyki wśród wiernych w całym kraju. Wiele wskazuje na to, że część kin publicznych odmówi wyświetlania „Kleru”, tak jak postąpiono w Ostrołęce.

Nie wiadomo, czy decyzja jest ostateczna, ale z pewnością film Smarzowskiego nie pojawi się na ekranach w Ostrołęce w dniu premiery. Jak wynika z ustaleń portalu moja-ostroleka.pl, na publikację filmu nie wyraziło zgody kierownictwo miejskiego ośrodka kultury, który jako instytucja publiczna podlega prezydentowi Ostrołęki Januszowi Kotowskiemu. Warto dodać, że włodarz miasta jest filozofem i teologiem z wykształcenia, a swój mandat sprawuje z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że kilka lat temu władze miejskiego ośrodka kultury nie zgodziły się na wyświetlanie niezwykle kontrowersyjnego i niemoralnego filmu „50 twarzy Greya”. Kierownik kina Jantar tłumaczył się wówczas brakiem porozumienia z dystrybutorem filmu, ale ostatecznie okazało się, że przeważyła niechęć do wyświetlania skandalicznego obrazu.

Myślicie, że ten fakt może być zaczątkiem jakiegoś większego bojkotu?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!