Wiadomości

W organizmie Kosteckiego odkryto ślady leków psychotropowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W organizmie Dawida Kosteckiego wykryto obecność dwóch silnych leków: przeciwdepresyjnego Citalopramu i przeciwpsychotycznego Ketrelu – ustalił portal tvp.info.

Informację portalu tvp.info potwierdziła prokuratura, która jednak nie chciała ujawnić, jakie lekarstwa zażywał Kostecki. Nasze źródła twierdzą, że są to Ketrel, Citalopram oraz Depakine Chrono.

– Z ustaleń śledztwa wynika, że Dawid Kostecki zgodnie z zaleceniami lekarza psychiatry przyjmował leki, mające na celu normalizację obniżonego nastroju. Uzyskana opinia toksykologiczna potwierdziła obecność tych leków w organizmie Dawida Kosteckiego, a ich stężenie mieściło się w ramach stężeń terapeutycznych, wynikających z zaleceń lekarza psychiatry – powiedział Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Prokurator Saduś zwrócił uwagę, że zgromadzona przez śledczych dokumentacja medyczna oraz zeznania części świadków wskazują, że „Kostecki znajdował się w obniżonym nastroju psychicznym”. W połowie lipca 2019 r. korzystał z pomocy psychiatry oraz psychologa, do których zgłosił się zgłaszając kłopoty ze snem, co jako pierwszy ujawnił portal tvp.info.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!