Wiadomości

W Wielkiej Brytani skazano Polaka za posiadanie materiałów terrorystycznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

18-letni Jacek T., Polak mieszkający w High Wycombe pod Londynem, usłyszał w piątek wyrok czterech lat więzienia za posiadanie materiałów, które mogą służyć do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych.

W lutym na lotnisku w Luton, detektywi znaleźli przy nim „ogromne ilości” dokumentów, w tym instrukcje, jak samodzielnie robić ładunki wybuchowe i broń palną oraz teksty wychwalające Adolfa Hitlera i treści satanistyczne. Polak przyznał się do zbierania informacji o charakterze terrorystycznym.

W telefonie miał on także zdjęcia z innym Polakiem mieszkającym w Wielkiej Brytanii, 18-letnim Oskarem D.-K., który w czerwcu został skazany na 18 miesięcy więzienia za wzywanie do zabicia księcia Harry’ego.

„Obsesja T. na punkcie neonazizmu, terroryzmu i uzbrojenia nie była niewinną ciekawością. Instrukcje zebrane przez T. mogły zapewnić każdemu, kto by miał odpowiednie materiały, wystarczające wskazówki do zrobienia materiałów wybuchowych i broni palnej mogącej spowodować śmierć bądź poważne obrażenia” – oświadczył Richard Smith, szef wydziału antyterrorystycznego londyńskiej policji.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!