Wiadomości

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło kolejne 145 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według najnowszych danych niemieckiego Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) w ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 145 osób zakażonych koronawirusem. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju to 1.017. Liczba zarejestrowanych tam zakażeń wzrosła o 6.174 i wynosi 79.696.

– Znajdujemy się na początku epidemii Covid-19 i nie możemy teraz odpuścić – podkreślił na konferencji prasowej szef Instytutu Lothar Wieler.

Z kolei we Włoszech doszło do spowolnienia zakażeń koronawirusem – potwierdził szef krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. Eksperci Instytutu są przekonani, że dzięki wprowadzonym restrykcjom udało się uniknąć znacznie większej liczby zgonów. Najnowszy, ogłoszony w czwartek bilans koronawirusa we Włoszech to prawie 14 tysięcy zmarłych i 115 tysięcy potwierdzonych przypadków zakażeń.

Także dynamika przyrostu chorych na Covid-19 wyraźnie zahamowała w Belgii w tym tygodniu. W ciągu ostatniej dobry zakażenie koronawirusem stwierdzono tam u 1422 kolejnych osób, co zwiększa łączną liczbę zarażonych w tym kraju do 16 770 – poinformowały władze.

Podobne tendencje zaobserwować można w Hiszpanii…

932 zgony z powodu koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii

Czytaj też:

W Niemczech prawie pół miliona przedsiębiorców złożyło wniosek o tzw. „postojowe”

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!