Wiadomości

932 zgony z powodu koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatnich 24 godzin liczba zmarłych na Covid-19 wzrosła o 932 osoby; łącznie w kraju tym zmarło z tego powodu 10.935 osób. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła od wczoraj o 7,5 tys. i doszła do 117.710.

Należy zarazem odnotować, że liczba nowych zakażeń i zgonów była w ciągu ostatniej doby aniżeli dobę wcześniej. Wyzdrowiało dotąd w Hiszpanii 30.513 osób zarażonych koronawirusem.

Poprawiać zdaje się sytuacja we Francji. Dyrektor generalny resortu zdrowia Jérôme Salomon poinformował, że według stanu na wczorajszy wieczór we Francji hospitalizowanych z powodu zarażenia koronawirusem było 26.246 osób. To o 1,6 tys. osób więcej niż dobę wcześniej. 6.399 pacjentów było w ciężkim stanie i przebywa na oddziałach intensywnej terapii, co oznacza przyrost o 382 pacjentów w stosunku do dnia poprzedniego.

Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła do 56.989. Od początku pandemii we Francji zgłoszono 4.503 zgony z powodu zarażenia koronawirusem. W ciągu 24 godzin zmarło z tego powodu 471 osób. To mniej niż dzień wcześniej, kiedy to zmarło z powodu zarażenia koronawirusem ponad pięćset osób.

Wyleczono dotąd 12,428 osób. W ciągu ostatnich 24 godzin liczba osób wyleczonych wzrosła o 1,5 tysiąca.

Choć liczba osób zakażonych wciąż rośnie, francuskie władze wskazują na pewnego rodzaju stabilizację. Przyrost zarówno nowych zakażeń, jak i zgonów jest bowiem mniejszy, niż to miało miejsce dzień wcześniej, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Poprawia się sytuacja we Francji? Przyrost zakażeń i zgonów mniejszy niż wczoraj

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!