Europa Wiadomości

W Niemczech córka polityk Afd została zdyskwalifikowana w poetyckim konkursie za niepoprawny politycznie wiersz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal rp.pl córka Nicole Höchst, polityk antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD), 14-letnia Ida Marie Müller, wygłosiła rasistowski (zdaniem organizatorów) wiersz w czasie konkursu poetyckiego w Speyer, w południowo-zachodnich Niemczech wywołując tym skandal – pisze BBC.

Wiersz zawierał nawiązanie do ataku nożownika-imigranta – informuje BBC. Mimo iż dziewczyna była najdłużej oklaskiwana za wygłoszony wiersz, organizatorzy zdyskwalifikowali ją.

Konkurs – jak pisze gazeta “Junge Freiheit” – był częścią antyrasistowskiej inicjatywy zorganizowanej przez Radę Młodych Speyer.

14-letnia Muller nie tylko została zdyskwalifikowana, ale również nie pozwolono jej uczestniczyć w ceremonii w czasie której przyznawano nagrody. Burmistrz Monika Kabs z CDU oskarżyła ją potem o wykorzystanie rywalizacji młodych poetów do propagowania poglądów AfD.

Matka dziewczyny po konkursie zaczęła umieszczać w mediach społecznościowych wpisy wspierające córkę. Zamieściła też zdjęcie swojego domu, na którym pojawiły się wykonane sprayem napisy atakujące AfD.

“Współcześni naziści obsmarowują domy innych ludzi” – napisała.

Wiersz 14-latki zawierał m.in. takie fragmenty: “Przybywając z bardzo daleka, mężczyzna wpadł w ręce przemytników ludzi, bez paszportu i telefonu komórkowego/Dotarł na naszą uświęconą niemiecką ziemię. Ponieważ nie mógł znaleźć dziewczyny, pomógł sobie nożem”.

Czy waszym zdaniem postępowanie tej młodej dziewczyny jest godne pochwały? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!