Wiadomości

W Łodzi policja przerwała nocne wyścigi samochodowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy z 20 na 21 czerwca 2020 roku miłośnicy motoryzacyjnej adrenaliny zorganizowali rozpoczęcie wakacji. Fani nielegalnych wyścigów i szybkiej jazdy zebrali się na parkingu przed Centrum Handlowym „Tesco” skąd postanowili wyruszyć w różne dzielnice Łodzi.

Ku zaskoczeniu uczestników, patrole wydziałów ruchu drogowego pojawiły się w okolicach parkingów oraz miejscach nielegalnych wyścigów. Policjanci skupiali się na niedopuszczeniu do rywalizacji oraz zdecydowanym reagowaniu na próby naruszenia prawa. Zwracali również uwagę na poziom hałasu, emisję spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach.

Tylko tej nocy mundurowi wylegitymowali 138 osób i nałożyli, w związku z popełnionymi wykroczeniami 94 mandaty karne o łącznej wysokości 17 tys. zł. Było też 25 pouczeń. Policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy i 16 dowodów rejestracyjnych a także dwukrotnie stwierdzili niezgodność drogomierza. Głównymi „grzechami” kierujących było przejeżdżanie na czerwonym świetle oraz nadmierna prędkość. Odpowiadali również za takie wykroczenia jak brak dokumentów, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, brak uprawnień, brak tablic rejestracyjnych czy też zły stan techniczny pojazdu.

/lodzka.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!