Świat Wiadomości

W Korei Północnej rozpoczęto przymusową zbiórkę psich skór…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia Natalia Bogucka z portalu o2.pl władze Korei Północnej nakazały swoim obywatelom przekazanie psich skór w ramach obchodów 73. rocznicy utworzenia Partii Pracy Korei, które odbędą się 10 października.

Rząd każdego roku zbiera psie skóry w celu uzyskania funduszy na imprezę. W tym roku władze podniosły jednak kwotę, którą muszą płacić rodziny nieposiadające psów – podaje The Telegraph.

Większości obywateli nie stać na posiadanie psa. W ramach kary za nieprzekazanie psiej skóry, muszą zapłacić duży podatek. Musi być on indywidualnie płacony fabrykom, firmom oraz inminbanowi, czyli władzy sąsiedzkiej. Wobec tego wiele osób musi płacić składki podwójnie.

Mimo, że władze proszą o skóry psów, nie ma zbyt wielu domów, które mają luksus wychowywania psa, kiedy jest na tyle ciężko, aby wyżywić swoje rodziny – podaje źródło z prowincji Ryanggang.

Mieszkańcy zamykają drzwi i opuszczają domy, by uniknąć płacenia podatku. Władza jest jednak bezwzględna. Przywódcy inminbanu tropią przestępców w środku nocy, ganiąc ich za to, że nie są w stanie zapłacić podatku. Naciskają obywateli na zaciąganie pożyczek.

Stopień upadku człowieka osiągnął właśnie nowy poziom… Czy uważacie, żę włodarzy Korei Północnej można jeszcze traktować jak istoty ludzke? Czekamy na wasze komentarze.

Autor: Natalia Bogucka

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!