Islam Świat Wiadomości

W Malezji dwie lesbijki zostały skazane na chłostę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal radiozet.pl dwie Malezyjki zostały skazane na karę chłosty, po tym jak skazano je za rzekomy lesbijski seks. Kobiety uznano winne złamania prawa muzułmańskiego. Wyrok i jego wykonanie oburzyło obrońców praw człowieka.

 

Jak podała agencja AFP, dwie kobiety w wieku 22 i 24 lat zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy islamskiej policji w kwietniu tego roku. Zostały znalezione w samochodzie zaparkowanym na publicznym placu w północnej części stanu Terengganu, który należy do najbardziej konserwatywnych w całej Malezji.

Para, której danych personalnych nie podano, przyznała się w sierpniu do złamania islamskiego prawa. Kobiety zostały skazane na karę chłosty oraz grzywny w wysokości 3,3 tys. ringgitów (około 800 dolarów).

Wyrok skazujący został podtrzymany przez wysoki sąd islamski i wykonany w poniedziałek. Według dziennikarzy, podczas chłosty kobiety zostały ubrane w białe suknie i muzułmańskie chusty. Zadano im sześć uderzeń za pomocą cienkich batów. Według AFP młodsza z kobiet szlochała podczas wykonania wyroku, a starsza nie wykazywała żadnej reakcji.

Według obrońców praw człowieka to pierwszy przypadek w Malezji, kiedy zatrzymano i skazano dwie kobiety za utrzymywanie kontaktów seksualnych. Surowe islamskie prawo szariatu zabrania uprawiania seksu między osobami tej samej płci.

W ocenie Amnesty International ostatni przypadek stanowi “straszliwe przypomnienie, o głębokiej dyskryminacji, z jaką spotykają się przedstawiciele społeczności LGBT” w Malezji.

W Malezji funkcjonuje system prawny oparty o dwóch ustrojach – państwowym oraz religijnym. W przypadku tego ostatniego podstawę stanowi szariat, który reguluje m.in. życie obyczajowe wyznawców islamu. Około 60 proc. mieszkańców 32-milionowej Malezji wyznaje religię proroka Mahometa.

Czy myślicie, że muzułmanie osiedlający się w Europie porzucą swoje poglądy na temat homoseksualizmu i z czasem otworzą się na środowiska LGBT? 🙂 Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: radiozet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!