Wiadomości

W Hiszpanii w ciągu ostatniej doby zmarło mniej osób zarażonych koronawirusem aniżeli dobę wcześniej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o 812 – do 7340 – poinformowało hiszpańskie ministerstwo zdrowia. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła do 85.195. W ciągu ostatniej doby liczba osób zarażonych koronawirusem wzrosła o ok. 7 tysięcy.

Warto jednak zaznaczyć, że przyrost nowych zachorowań oraz zgonów – choć tragiczny – jest jednak mniejszy aniżeli dobę wcześniej, kiedy to odnotowano 8 tysięcy nowych zakażeń i 838 zgonów.

Tragiczna jest sytuacja w hiszpańskich szpitalach, szczególnie w Madrycie. „Rzeczpospolita” opublikowała szokującą relację lekarki z oddziału intensywnej terapii (UCI) Szpitala Uniwersyteckiego Infanta Sofia w Madrycie. Carmen Gijon Moreno opisuje, jak dramatyczna jest walka o życie chorych:

Wstrząsająca relacja hiszpańskiej lekarki: „Brakuje respiratorów, ściągnęliśmy już wszystkie z onkologii, pediatrii, sal operacyjnych”

Należy przypomnieć, że także we Włoszech w ostatnich dwóch dniach liczba zakażeń i zgonów wykazywała tendencję malejącą:

Światełko w tunelu? Mniej ofiar śmiertelnych koronawirusa we Włoszech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!