Gospodarka Polska Wiadomości

W gostyńskiej mleczarni dolewano wody do mleka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal poznan.tvp.pl kolejne osoby zostały zatrzymane w związku z tzw. aferą mleczną w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Oszuści mieli dolewać wody do mleka.

To ciąg dalszy sprawy z września 2019 roku. Policja zatrzymała wtedy 11 osób. Wśród nich byli kierowcy cystern, którymi przewożono mleko, a także rolnicy dostarczający je do spółdzielni. Podczas policyjnej kontroli odkryto w czterech cysternach tzw. “kraniki próbobiórcze”. Urządzenie to miało służyć do fałszowania wskazań liczników.

Spółdzielnia wypłacała rolnikom wyższe kwoty niż powinna. Rolnicy potem dzielili się nadwyżką z nieuczciwymi pracownikami

– informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Mleczarnia zaprzeczyła, że mleko trafiające do spółdzielni było rozcieńczane wodą, a następnie podmieniano próbki. Firma zapewniła też, że jej produkty spełniają wszystkie przepisy prawa żywnościowego i są bezpieczne dla zdrowia.

We wtorek funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali kolejne osoby związane z tą sprawą. Ponadto 11 osób usłyszało zarzuty dotyczące oszustwa. Wśród nich są rolnicy, pracownicy spółdzielni oraz członek rady nadzorczej firmy.

Łącznie do tej pory zarzutami i materiałami dowodowymi objęto 22 osoby. Większość z nich przyznało się do popełnionego przestępstwa. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Straty, które poniosła gostyńska mleczarnia, mogą sięgać kilku milionów złotych.

Co wy na to?

Źródło: poznan.tvp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!