Świat Wiadomości

W Ameryce antifa oklaskuje cytaty z Adolfa Hitlera (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mike Cernovich, jeden z najbardziej znanych amerykańskich publicystów ruchu Alt-right, alternative right – ruchu politycznego obejmującego rozmaite prawicowe ideologie, które odrzucają wiele postulatów konserwatyzmu głównego nurtu zamieścił na swoim blogu film który staje się hitem za Oceanem.

Jeden z działaczy Alt Right postanowił wmieszać się w tłum protestujących “antyfaszystów” i podczas demonstracji odczytał cytaty z Adolfa Hitlera. Narodowy socjalizm – o czym lewica chętnie od dawna “zapomina” – w dwudziestoleciu międzywojennym był powszechnie uważany za ideologię lewicową. Dopiero ostry konflikt z najpoważniejszym konkurentem, jakim był stalinowski komunizm spowodował, już zarówno sowieccy jak i sprzyjający zachodni publicyści zaczęli go klasyfikować jako “skrajnie prawicowy”. Notabene, krótko po wojnie nawet tak twardogłowi komuniści jak np. Władysław Gomułka byli represjonowani za … “prawicowo-nacjonalistyczne odchylenie”.

Narodowy socjalizm był jednak od początku rewolucyjny i socjalny. Chętnie też przyjmował w swoje szeregi komunistów, o ile internacjonalizm zamienili na niemiecki szowinizm. Reszta poglądów w dużej mierze zgadzała się. Jak przyznawał późniejszy minister propagandy III Rzeszy, Joseph Goebbels (przemowa z 27 listopada 1925 r.)

– Lenin to największy z ludzi, zaraz po Hitlerze. Różnica między komunizmem a ideą Hitlera jest bardzo niewielka.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!