Polska Wiadomości

Victor Orban zwraca się do państw Europy Środkowej by skupiły się wokół “polskiego okrętu flagowego”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Narody Europy Środkowej powinny zjednoczyć się, by zachować swoje chrześcijańskie korzenie w czasie, gdy Europa zachodnia eksperymentuje z rodzinami jednopłciowymi, imigracją i ateizmem – oświadczył premier Węgier, Viktor Orban.

Orban przemawiał na odsłonięciu pomnika upamiętniającego Traktat z Trianon podpisany przez Węgry po I wojnie światowej, który doprowadził do zmian na mapie Europy Środkowej.

– Europa Zachodnia porzuciła Europę chrześcijańską i zamiast tego eksperymentuje z kosmosem bez boga, tęczowymi rodzinami, imigracją i otwartym społeczeństwem – mówił Orban.

Odsłaniając pomnik Orban wezwał do wzmocnienia sojuszu państw Europy Środkowej i skupienia się wokół “polskiego okrętu flagowego”.

Reuters cytując te słowa zwraca uwagę, że przedstawiciele rządu PiS wielokrotnie sprzeciwiali się “ideologii LGBT”, do której wcześniej odnosił się Orban mówiąc o “tęczowych rodzinach”.

Agencja zwraca też uwagę, że w ostatnim tygodniu z budynków miejskich w Budapeszcie zerwano dwie tęczowe flagi, a przewodniczący węgierskiego parlamentu – polityczny sojusznik Orbana – zestawił adopcję dzieci przez homoseksualistów z pedofilią.

Traktat z Trianon jest postrzegany przez wielu Węgrów jako źródło traumy narodowej, ponieważ na jego mocy Węgry utraciły dwie trzecie terytorium Królestwa Węgier znajdującego się w unii personalnej z Austrią w ramach Austro-Węgier.

Na odsłoniętym w czwartek monumencie umieszczono nazwy ponad 12 tysięcy wiosek i miasteczek, które przed Traktatem były częścią Królestwa Węgier.

Orban przyznał obywatelstwo Węgrom żyjącym obecnie poza granicami kraju, którzy mają także prawo do głosu w wyborach parlamentarnych na Węgrzech.

Na Węgrów zawsze możemy liczyć.

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!