Świat Wiadomości

USA: W Chicago zaczęto wypłacać “odszkodowania” dla czarnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal medianarodowe.com na przedmieściach Chicago oficjalnie zatwierdzono pierwsze oficjalne wydatki na „reparacje” dla czarnoskórych mieszkańców.

Liberalne przedmieścia Chicago, Evanston w stanie Illinois oficjalnie zatwierdziły reparacje dla czarnoskórych mieszkańców. Decyzja zapadła w poniedziałek. Jest to pierwszy tego typu przypadek w całym kraju. Temat „odszkodowań za niewolnictwo” pojawił się już w 2019 roku. Wówczas to rozważano zdobycie pieniędzy dla czarnoskórych mieszkańców poprzez wprowadzenie nowego, 3% podatku od marihuany.

Według Chicago Tribune, lokalni rządzący postrzegali przychody z racji podatku jako „atrakcyjne źródło dochodów na finansowanie szkód wywołanych instytucjonalnym rasizmem i skutkami niewolnictwa”. „Zgodnie z raportami pracowników miasta Evanston, wysokość funduszu będzie ograniczona do 10 milionów dolarów. Szacunki miasta przewidują, że podatek od marihuany może generować od 500 000 do 750 000 dolarów rocznie”- zauważyła gazeta.

W poniedziałek wieczorem rada Evanston ostatecznie zatwierdziła pierwsze płatności w ramach „reparacji”, programu, który ma wynagrodzić czarnoskórym m.in. „dyskryminację mieszkaniową” z przeszłości. „Rezolucja zatwierdzona w poniedziałek kieruje początkowe fundusze w wysokości 400 000 dolarów z miejskiego Funduszu Reparacji Lokalnych na program mieszkaniowy, który przyzna kwalifikującym się osobom do 25 000 dolarów. Pieniądze te mogą zostać wykorzystane do wpłacenia zaliczki na mieszkanie lub pomocy w kosztach spowodowanych lockdownem w mieście; pomoc w opłaceniu napraw, ulepszeń lub modernizacji nieruchomości Evanston; lub pomóc spłacić kredyt hipoteczny, odsetki lub kary za opóźnienie w spłatach” – wynika z opublikowanych dokumentów.

Aby się zakwalifikować, kandydat musi „pochodzić z jakiejkolwiek czarnej grupy rasowej i etnicznej w Afryce”. Kandydaci musieli być również mieszkańcami Evanston w „kolorze czarnym” w latach 1919-1969 lub są bezpośrednim potomkami takich osób. Kwalifikują się również, jeśli doświadczyli „dyskryminacji mieszkaniowej” ze względu na politykę lub praktyki miasta po 1969 roku. Jak zauważa Breitbart.com, Evanston to jedno z „najbardziej liberalnych miast w kraju”.

Czysty rasizm…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!