Polska Wiadomości

Magdalena Środa atakuje Roberta Lewandowskiego za to, że spotkał się z prezydentem Dudą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal wp.pl socjolog Magdalena Środa zareagowała na obecność Roberta Lewandowskiego w Pałacu Prezydenckim. Uczonej nie spodobało się spotkanie piłkarza z prezydentem Andrzejem Dudą.

Robert Lewandowski przyjął w poniedziałek z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Zachowanie piłkarza nie spodobało się wielu osobom.

Piłkarz reprezentacji Polski i Bayernu Monachium został uhonorowany przez polskiego prezydenta za wybitne osiągnięcia sportowe.

Nasz bohaterze narodowy, w tym sportowym tego słowa znaczeniu, ale nie tylko. To ważna dla mnie chwila. (…) W niezwykły sposób reprezentuje pan Polskę, zawsze podkreśla swoje pochodzenie i za to, jako prezydent, dziękuję. Reprezentuje pan nas wszystkich – mówił Duda w stronę Lewandowskiego

Jest mi niezmiernie miło otrzymać to odznaczenie, to wielka duma. Piłka nożna to sport drużynowy, nie indywidualny. Wszystko, co osiągam, to także zasługa trenerów, sztabu i rodziny – dziękował Lewandowski.

Wśród słów gratulacji, pod adresem Roberta Lewandowskiego skierowano wiele gorzkich zdań. Krytyczne wpisy w internecie mają charakter polityczny, a głównym zarzutem kierowanym w stronę piłkarza jest to, że przyjął order z rąk obecnego prezydenta.

“Serio myśleliście, że kopacz piłki będzie wiedział, jak się zachować? Przecież to nie jest trzymanie linii spalonego” – czytamy w jednym z wielu krytycznych komentarzy w stronę Lewandowskiego.

W podobnym tonie do krytykujących piłkarza internautów odniosła się na Facebooku prof. Magdalena Środa. Socjolożce z Uniwersytetu Warszawskiego nie podoba się wizyta sportowca w Pałacu Prezydenckim.

Nie rozumiem złości na pana od kopania piłki (w Niemczech, bo tam głównie kopie) niejakiego Lewandowskiego. Prezydentowi Dudzie kopanie imponuje, mimo że nie odbywa się na stoku a we wrażym państwie, a Lewandowski… cóż powyżej kopania nie podskoczy, czasem też wali głową. Oto skutki. Chyba nie pokumał gdzie był i od kogo odbierał medal, tak jak Duda chyba nie za bardzo kuma komu je daje, mimo że nie kopie, ani nie wali głową w piłkę… w sumie to ciekawe zjawisko, z tym kopaniem i medalami za kopanie, bardzo dziaderskie… – krytykuje Środa Lewandowskie

Żenujące…

Źródło: o2.pl/wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!