Świat Wiadomości

USA: Kobieta ratowała zwierzęta podczas huraganu. Trafiła za to do aresztu…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal rp.pl kobiecie, która w czasie huraganu Florence zapewniła opiekę 27 psom i kotom postawiono zarzut prowadzenia praktyk weterynaryjnych bez odpowiedniej licencji.

Tammie Hedges jest założycielką schroniska dla zwierząt Crazy’s Claws N Paws w Blandenboro w Karolinie Północnej. Kobieta została aresztowana w piątek po tym, jak 27 psów i kotów zostało przejętych z tymczasowego schroniska.

Hedges wyjaśniła dziennikarzom, że czuła potrzebę pomocy zwierzętom, które zostały porzucone przez właścicieli. Mieszkańcy Karoliny Północnej ewakuowali się ze swoich domów z powodu nadchodzącego huraganu Florence.

– Staraliśmy się pomóc porzuconym zwierzętom. Razem z grupą moich towarzyszy pomogliśmy zwierzętom. Zapewniliśmy im miejsce w naszym budynku do czasu, aż zgłoszą się ich właściciele – powiedziała właściciele schroniska.

Kobieta podała niektórym zwierzętom lekarstwa. Niektóre leki przeciwbólowe są dostępne wyłącznie na receptę. W związku z tym funkcjonariusze kontroli zwierząt wyrazili swoje obawy wobec podjętych przez Hedges kroków, ponieważ nie ma ona odpowiednich licencji.

Kobiecie odebrano zwierzęta. Została oskarżona o popełnienie 12 wykroczeń. Hedges opuściła areszt po wpłaceniu 10 tys. dolarów kaucji.

Ta historia to zwycięstwo biurokratycznej głupoty nad zwykłym człowieczeństwem. Zgadzacie się?

Źródło: rp.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!