Polska Wiadomości

Olbrzymia większość Polek nie identyfikuje się z feministkami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podajeportal nczas. com, „Gazeta Wyborcza” postanowiła przeprowadzić sondaż, z którego wynika że zaledwie 5 procent Polek uznaje się za feministki, a ledwie 9 procent popiera w pełni ich postulaty. Polki przyznają także, że feministek nie znają, a jeżeli już to jedynie z telewizji.

Feministyczny bełkot, który zabija prawdziwą kobiecość nie przypadł Polkom do gustu, nie identyfikują się one także jako przedstawicielki feminizmu. Z badania przeprowadzonego dla „Gazety Wyborczej”, a konkretnie jej dodatku „Wysokich obcasów”, wynika że aż 95 procent Polek nie uznaje siebie za feministki.

Polki nie znają także żadnych feministek spoza establishmentu. Osobiście jakąkolwiek feministkę poznało zaledwie 18 procent, 43 procent zna je z mediów, a aż 33 procent uważa że nie zna żadnej feministki. Na wyniki może rzutować fakt, że określenie kogoś jako „feministka” jest problematyczne.

Polki nie popierają też większości feministycznych postulatów, choć ponad połowa popiera jakikolwiek pomysł tych grup. Aż 23 procent nie popiera żadnych postulatów feministek. To jednak nie przeszkadza dziennikarce „Wysokich Obcasów” dojść do rewelacyjnych wniosków i ogłoszenia końca rzekomego patriarchatu.

P. Natalia Waloch tak komentuje wyniki sondażu w dodatku do „Wyborczej”: Fakt, że feminizm pozostaje w Polsce najbrzydszym słowem na „f”, nie dziwi, zważywszy na to, jaką narrację stosuje prawica nie tylko wobec feministek, ale wobec kobiet w ogóle. Ta agresja wynika oczywiście z poczucia zagrożenia.

Słusznego, bo z naszego sondażu wynika, że aż 72 proc. Polek w całości lub częściowo popiera feministyczne postulaty i walkę o prawa kobiet. Tak więc, patriarchacie, trzymaj kapelusz, bo kobieca rewolucja jedzie dalej i szybko się nie zatrzyma – czytamy w opinii dziennikarki.

Jak się okazuje fakty faktami, a redakcja GW i tak żyje w swoim świecie i za nic nie chce go opuszczać? A co na to nasze czytelniczki? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: nczas.com

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!