Świat Wiadomości

USA: 10 lat więzienia za uszkodzenie flagi sodomitów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzem nastolatkom z Waszyngtonu grozi nawet dziesięć lat więzienia za pozostawienie hulajnogami śladów opon na muralu drogowym przedstawiającym flagę ideologii sodomitów i gomrytów.

W USA aresztowano nastolatków podejrzanych o uszkodzenie symbolu deprawacji i degeneracji młodego pokolenia. Dziewiętnastoletni Ruslan V. V. Turko i dwoje anonimowych nieletnich zostali aresztowani pod zarzutem złośliwego wyrządzenia szkody pierwszego stopnia, polegajacego na zdewastowaniu tęczowego muralu, który znajduje się przed Riverfront Park w Spokane w stanie Waszyngton.

Podczas posiedzenia aresztowego, które miało miejsce w czwartek, 13 czerwca br., prokuratorzy zażądali kaucji w wysokości 15 000 dolarów, która pokryłaby przybliżony koszt ponownego pomalowania muralu.

Jak podał portal dailymail.co.uk, chłopcy zostali zatrzymani po tym, jak lewicowy aktywista siedzących w pobliskim barze zobaczył ich jak celowo zwiększają prędkość i ostro hamują  na muralu, tworząc na jezdni ciemne ślady. Firmę Lima, produkującą hulajnogi elektryczne użyte przez nieletnich, zbulwersował incydent i w piątek wydała oświadczenie, w którym podzieliła się swoim wsparciem dla środowisk dewiacyjnych.

Wszyscy w Lime potępiamy ten podły czyn. W czasie, gdy nasze zespoły w Lime rozpoczynają obchody Miesiąca Dumy na całym świecie, niepokojący jest widok nienawiści mającej miejsce w Spokane. Lime podejmuje natychmiastowe działania przeciwko sprawcom i wzmacnia nasze wsparcie dla Spokane Pride i Spokane Arts. Lime z dumą poświęca czas i zasoby na coroczne obchody Miesiąca Dumy i wspieranie organizacji LGBTQ+ działających na rzecz podnoszenia poziomu i ochrony osób queer w miastach na całym świecie.

Nie pozwolimy, aby nieliczni nienawistni ludzie zepsuli radość Miesiąca Dumy w Spokane i jesteśmy wdzięczni tym, którzy pracują nad tym, aby Spokane było bardziej przyjazne dla wszystkich – napisano w oświadczeniu. Firma poinformowała również, że wokół muralu ustanowi strefę zakazu jazdy, aby chronić go przed przyszłymi próbami wandalizmu.

Warto przypomnieć, że w marcu br. skrajnie lewicowy gubernator stanu Waszyngton, Jay Inslee podpisał ustawę zaostrzającą kary za tzw. “przestępstwa z nienawiści”. Do tamtej pory za zniszczenie mienia motywowane uprzedzeniami groziło 5 lat więzienia. Obecnie jest to 10 lat.

Polecamy również: Żydowscy naziści dokonali pogromu w wiosce beduinów na Zachodnim Brzegu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!