Świat Wiadomości Żydzi

Żydowscy naziści dokonali pogromu w wiosce beduinów na Zachodnim Brzegu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa agresywnych izraelskich tzw. “osadników”, zaatakowała społeczność beduińską w arabskiej wiosce Al-Malihat, położonej na północny zachód od Jerycha na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Żydowscy naziści zaatakowali beduińską wioskę na Zachodnim Brzegu Jordanu. Szef Organizacji Obrony Praw Beduinów Al-Baydar, Hassan Malihat, poinformował, że agresywni Żydzi dwukrotnie wtargnęli na teren społeczności, chcąc sprowokować i zastraszyć mieszkańców. Według agencji informacyjnej Wafa, ataki obejmowały bicie ludzi, burzenie domów, niszczenie plonów, kradzież mienia. Były też nocne zasadzki i ataki w celu sterroryzowania pasterzy i odebrania im dostępu do pastwisk.

Malihat powiedział, że arabska społeczność Al-Malihat doświadcza coraz częstszych najazdów lotnych grup żydowskich nazistów. Prowokacje nasiliły się zwłaszcza po rozbudowie nielegalnego, żydowskiego osiedla na północnym zachodzie Jerycha. Dodał, że reżim okupacyjny i osadnicy wykorzystują wojnę w Gazie do przeprowadzenia największej operacji zbiorowych wysiedleń Beduinów zamieszkałych na Zachodnim Brzegu. Odbywa się to w cieniu ludobójstwa w Gazie, dlatego świat tego nie widzi.

Od rozpoczęcia wojny w Gazie 7 października, Izrael nielegalnie skonfiskował około 27 000 akrów ziemi na okupowanym Zachodnim Brzegu i zmusił 25 społeczności palestyńskich do opuszczenia swoich wiosek​. W ramach tych operacji izraelscy osadnicy przeprowadzili łącznie 1156 ataków, w wyniku których zginęło 12 Palestyńczyków. W ten sposób kontynuowany jest trwający od kilkudziesięciu lat proceder zawłaszczania palestyńskiej ziemi.

Po 7 października, kiedy rozpoczęła się izraelska ofensywa, Moayya Sha’ban, szef Komisji ds. Kolonizacji i Oporu Muru, powiedział, że izraelskie władze planistyczne “poddały badaniu w sumie 52 plany konstrukcyjne w celu zbudowania łącznie 8829 jednostek kolonialnych na obszarze 6852 dekarów, z czego zatwierdzono 1895 mieszkań”. Oznacza to, że Żydzi planują dalsze przymusowe wysiedlenia Palestyńczyków z okupowanych przez Izrael terytoriów.

Zgodnie z prawem międzynarodowym osiedla żydowskie na Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie są nielegalne.

Izrael jest oskarżony o ludobójstwo przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości (MTS). W styczniu tymczasowym orzeczeniem nakazano Tel Awiwowi zaprzestanie aktów ludobójczych i podjęcie środków gwarantujących pomoc humanitarną ludności cywilnej w Gazie. Żydowscy naziści ogłosili, że prawo międzynarodowe ich nie dotyczy, bo “chroni terrorystów”.

Na zdjęciu poglądowym – żydowska policja aresztująca Palestyńczyka, protestującego przeciwko zabieraniu jego rodakom ziemi.

Polecamy również: Europejczycy chcą wykluczenia Izraela z Igrzysk Olimpijskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!