Świat Wiadomości Żydzi

Ukraińska ambasada w USA promuje żydobanderyzm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do niecodziennego wydarzenia doszło kilka dni temu w Humaniu, w trakcie obchodów żydowskiego nowego roku, zwanego Rosza ha-Szana.

Ukraińska ambasada w USA promuje żydobanderyzm. Na profilu ambasady w serwisie Twitter/X ukazał się wpis, nawiązujący do obchodów żydowskiego nowego roku, (Rosz ha-Szana) w ukraińskim Humaniu. Do wpisu dołączono zdjęcie, przedstawiające dwóch ściskających się Żydów. Jeden z nich służy w ukraińskiej armii.

We wpisie czytamy: W Humaniu żołnierz ukraińskiej Brygady Gwardii Narodowej „Azow” ze znakiem wywoławczym „Rabin” obejmuje ultraortodoksyjnego żydowskiego pielgrzyma podczas obchodów święta Rosz ha-Szana, żydowskiego Nowego Roku.

Wpis możemy zobaczyć tutaj:

Internauci błyskawicznie zauważyli, że brygada “Azow” odwołuje się do skrajnie lewicowej ideologii banderowskiej, a banderowcy kolaborowali z hitlerowcami, odpowiedzialnymi za tzw. holokaust Żydów w czasie II Wojny Światowej. Szczególną uwagę zwróciła naszywka z tzw. wilczym hakiem (symbolem 34. Dywizji grenadierów SS “Nederland”) oraz druga, chyba jeszcze ciekawsza. Przedstawia ona gwiazdę Dawida, wpisaną w banderowską, czerwono-czarną flagę.

-Miło jest widzieć współczesnych Żydów, którzy wyrośli z irracjonalnej nienawiści swoich przodków do nazistów – sarkastycznie skwitował zdjęcie internauta, podpisujący się nickiem Gregory Makles.

Przypomnijmy: pierwsze próby pogromów Żydów, inspirowanych przez OUN miały miejsce w województwie stanisławowskim już w latach 1935–1936 i przybrały postać niszczenia żydowskiego mienia oraz podpaleń domów i synagog. Od 1938 roku banderowska ideologia nakazywała aktywne zwalczanie Żydów poprzez izolację i przymusowe wysiedlenia.

Trudno nie zauważyć wpływu hitlerowskiej doktryny na ukraińską ewolucję światopoglądową, tym bardziej że ośrodki decyzyjne OUN przeniosły się do Berlina i otrzymały finansowe oraz organizacyjne wsparcie III Rzeszy. Po wojnie obronnej 1939 roku, organizacja i jej paramilitarne bojówki zyskały w Niemczech legalny status. Zaimponowało to niezwykle Banderze i Romanowi Szuchewyczowi.

W obliczu poczucia bezkarności nastąpiła radykalizacja banderowskich poglądów, która w 1940 roku znalazła odzwierciedlenie w projekcie OUN o kryptonimie “Jednolity Plan Generalny”. Jego celem było zbrojne opanowanie Ukrainy, od Galicji poczynając, i równoczesna „eliminacja” wszelkich wrogich elementów. 30 kwietnia 1941 roku zbrodniarz Stepan Bandera zwrócił się do swoich stronników z następującym apelem: “Narodzie! Wiedz! Moskwa, Polska, Węgrzy, Żydostwo to Twoi wrogowie. Niszcz ich! Lachów, Żydów, komunistów zniszcz bez miłosierdzia!

Najbardziej znany jest pogrom dokonany we Lwowie w dniach 30 czerwca – 5 lipca 1941 roku, w którym zginęło 5 tys. Żydów. Masakry dokonała ochotnicza milicja ukraińska i urlopowani żołnierze banderowskich batalionów Rolland oraz Nachtigall. Operację koordynowali Roman Szuchewycz i Jarosław Stećko.

Masowe mordy miały miejsce także na prowincji. Ataki na Żydów tam były zwykle poprzedzone agitacją banderowskich aktywistów, zorganizowanych w tzw. pochodne grupy, czyli szwadrony śmierci. Ich dziełem były masakry o takim natężeniu okrucieństwa, że wzbudzały sprzeciw nawet okupacyjnych władz niemieckich Tak czy siak, już na przełomie sierpnia i września 1941 roku problem żydowski w Małopolsce Wschodniej został niemal całkowicie rozwiązany i to wyłącznie ukraińskimi rękami.

W latach 1942-1944 banderowcy wznosili hasło: “Niech żyje niezależna Ukraina bez Żydów, Polaków i Niemców. Polacy za San, Niemcy do Berlina, Żydzi na hak!”. Żydów pozostało jednak w okolicy, już bardzo niewielu.

NASZ KOMENTARZ: Żydzi są znani z miłości do swoich prześladowców oraz nienawiści do ludzi, którzy im pomagali. To dlatego tak blisko współpracują z Niemcami i przymykają oko na ukraiński neobanderyzm, a w wydaniu z powyższego wpisu ambasady w USA – żydobanderyzm, jednocześnie atakując Polaków, którym zawdzięczali życie. Naszym zdaniem wpisywanie gwiazdy Dawida we flagę banderowską, powinno budzić odrazę i sprzeciw, a nie entuzjazm Żydów. To jednak tylko nasza opinia – Żydzi przecież wiedzą swoje.

Polecamy również: Ochrona czasowa Ukraińców zostanie przedłużona do 2025 roku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!