Europa Wiadomości

Arestowicz: Przywódcy ukraińscy kierują się instynktem samozniszczenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były doradca prezydenta Zełenskiego nie przebiera w słowach. Twierdzi, że aktualni przywódcy Ukrainy, poprzez absurdalny spór z Polską, dążą do samounicestwienia.

Ołeksij Arestowicz odniósł się na Twitterze/X do ostatnich działań rządu ukraińskiego w sprawie polskiego embarga na zatrute zboże oligarchów.

Napisał: Myślę, że za mało się staramy. Trzeba jeszcze wypowiedzieć Polsce wojnę;) I wtedy będzie prawie tak samo, jak 100 lat temu. Co prawda, koniec będzie też taki sam, ale, jak widać, bardzo tego chcemy.

Następnie dodał: Zauważyliście, że każda władza na Ukrainie zaczyna różnie, ale kończy zawsze tak samo – politycznym samobójstwem? A to dlatego, że wszyscy ci ludzie władzy u władzy znaleźli się przypadkowo. Otrzymując historyczną szansę, rządzący nie wiedzą, jak tę szansę wykorzystać, po czym okazują się sami sobą zmęczeni, i zaczynają działać zgodnie z jedynym instynktem, jaki im pozostaje – instynktem samozniszczenia.

Ołeksij Arestowicz to ukraiński analityk polityczny i wojskowy pochodzenia polsko-białorusko-rosyjskiego, bloger, terapeuta, podpułkownik rezerwy Sił Zbrojnych Ukrainy. Był aktorem, producentem filmowym oraz oficerem wywiadu. Zajmuje się także psychologią oraz filozofią. W latach 2020–2023 doradca Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy ds. komunikacji strategicznej w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego i obrony.

Arestowicz słynął z podawania informacji, które często nie były zgodne z propagandą ukraińskiego rządu. W styczniu 2023 roku został oskarżony przez władze o sianie dezinformacji. 17 stycznia złożył rezygnacje ze swojej funkcji. Od tego czasu krytycznie ocenia w mediach kolejne posunięcia Zełenskiego i jego ekipy.

NASZ KOMENTARZ: Arestowicz tylko częściowo ma rację co do genu samozniszczenia ukraińskich elit. Naszym zdaniem w grę wchodzi pewność rychłej przegranej w wojnie z Rosją i poszukiwanie winnego tej sytuacji. Zełenski i jego ekipa oczywiście nie wskażą na siebie i swoją armię. Ataki na Polskę to naszym zdaniem początek budowania ideologii ciosu w plecy. Winni ukraińskiej katastrofy będą Polacy, podobnie jak dla Hitlera, winnymi porażki Niemiec w I Wojnie Światowej, byli Żydzi.

Polecamy również: Palestyński lider prosi ONZ o ochronę swojego narodu przed żydowskim rasizmem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!