Polska Wiadomości

Ukrainiec przemycał do Polski nachodźców z Iranu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG w ramach wsparcia Podlaskiego Oddziału SG, zatrzymali pod Suwałkami pojazd, w którym 36-letni ukraiński “uchodźca” przewoził nachodźców z Bliskiego Wschodu.

Ukrainiec przemycał do Polski nachodźców z Iranu. Jak poinformowała służba prasowa Straży Granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej taksówkę. Okazało się, że kierujący nią Ukrainiec w wieku poborowym przewoził nielegalnych imigrantów.

“Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali do kontroli drogowej toyotę. Taksówką na polskich tablicach rejestracyjnych kierował 36-letni obywatel Ukrainy. W aucie znajdowało się czterech cudzoziemców. Kierowca tłumaczył funkcjonariuszom Straży Granicznej, że był na Łotwie i tam spotkał Irańczyków. Osoby zapytały go, czy podwiezie ich do niemieckiej granicy. Wyraził zgodę i ruszył w drogę. Okazało się, że cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju” – czytamy.

Dalsze czynności w sprawie kierowcy i pasażerów prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak.

Jak przypomniał portal kresy.pl w ubiegłym tygodniu zorganizowana grupa przestępcza, która umożliwiła nielegalny wjazd do Polski ponad 10 tysięcy cudzoziemców, została rozbita przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy. Do tymczasowego aresztu trafiło pięć osób.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemcy (głównie “uchodźcy” z Ukrainy) na podstawie dokumentów poświadczających nieprawdę uzyskiwali polskie wizy z prawem do pracy. Z zebranych materiałów sprawy wynika, że podejrzani zawnioskowali z ramienia fikcyjnych podmiotów gospodarczych do Powiatowych Urzędów Pracy i innych urzędów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego o wydanie oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy, zezwoleń na pracę sezonową oraz zezwoleń na pracę typ A dla ponad 10000 cudzoziemców.

NASZ KOMETNARZ: Po raz kolejny okazuje się, że najbardziej gorliwymi pomocnikami w procederze nielegalnej migracji są sami migranci. Jak zwykle w takich sytuacjach składamy wniosek racjonalizatorski, by zatrzymanego “kuriera” wysłać na Ukrainę. W tamtejszym wojsku będzie mógł w pełni wykorzystać swoje umiejętności. W Polsce ten człowiek ewidentnie się marnuje.

Polecamy również: UNICEF: Żydzi zamordowali już ponad 13 tys. palestyńskich dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!